ART / Lithographs / Litograph in colors 16123240
nr 1612 3240
Bengt Ã…berg
(f. 1941), Sverige
Bengt Ã…berg (b. 1941), Sweden. Signed, numbered 64/130, man, 46x38 cm, outer dimensions including frame: 65x54,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, numrerad 64/130, man, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 65x54 cm
Bengt Ã…berg, Swedish painter, born 1941.
SEK 100
Monday April 15 2024
at 20:57:48
15/4 18:23:44
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta